Stalo sa vám že ste kúpili lacné zariadenie a až po nejakom čase ste zistili, že ste vôbec neušetrili?

Ionizátory vody sú zdravotnícke pomôcky, ktoré pomáhajú liečiť ľudí a negovať všetky neduhy dnešnej doby (stres, zlá životospráva, prekyslenie, znečistenie životného prostredia a pod.). Pre zjednodušenie porovnávania sme pre Vás pripravili tabuľku všetkých nami predávaných ionizátorov. Samozrejme na trhu nájdete aj iné modely od iných výrobcov, ktoré sa môžu líšiť rozmermi, výkonom ale aj cenou a možnosťou pripojenia na predfilter.

Táto tabuľka však obsahuje údaje, ktoré sú pri kúpe ionizátora najpodstatnejšie. A to sú: počet elektród, počet stupňov ionizácie, maximálne pH ale hlavne maximálne záporné antioxidačné číslo ORP.

Pomocou tejto tabuľky budete môcť veľmi jednoducho porovnať všetky ionizátory vody:

A prečo sú tieto hodnoty dôležité?

POČET ELEKTRÓD:  Čím má ionizátor viac elektród, tým vyššiu hodnotu ORP vie dosiahnuť. Či už + ORP (kyslá voda) alebo – ORP (zásaditá voda).


POČET STUPŇOV IONIZÁCIE:
Čím viac stupňov ionizácie má ionizátor, tým lepšie ho viete využiť.
Pri 3 stupňovom ionizátore bude rozpätie pH nasledovné (vstupná voda: pH 7): 1. stupeň: 8 pH  2. stupeň: 9 pH  3. stupeň: 10 pH.
Pri 4 stupňovom ionizátore bude rozpätie pH nasledovné (vstupná voda: pH 7):  1. stupeň: 7,8 pH  2. stupeň: 8,7 pH 3. stupeň: 9,6 pH  4. stupeň: 10,5 pH.


MAXIMÁLNE pH:
Čím vyššie pH voda má, tým viac dokáže neutralizovať prekyslenie a detoxikovať organizmus.


MAXIMÁLNE ANTIOXIDAČNÉ ČÍSLO (ORP):
Čím má voda vyššiu hodnotu ORP tým je väčším antioxidantom. Na porovnanie: čerstvá grepová šťava je jedným z najlepších prirodzených antioxidantov a má hodnotu -500 ORP. Najlepší ionizátor vody má ORP-800!


FILTER a MOŽNOSŤ PRIPOJENIA NA PREDFILTER: Ak chceme vyrobiť čo najkvalitnejšiu liečivú vodu, musíme mať čo najčistejšiu vstupnú vodu. Preto ak ionizátor obsahuje filter s aktívnym uhlím, voda bude lepšej chuti a tiež bez chlóru. Pre ešte lepšiu kvalitu vody, je možné ionizátor zapojiť za reverznú osmózu alebo kuchynský filter Excito.

 

Aktuálne ceny ionizátorov nájdete na www.osmoza.sk/ionizator-vody .

Comments are closed.